Niké-liga, rájátszás, 7. forduló: Nyolcgólos thriller és bajnokverés Dunaszerdahelyen

3

Fotó: Cséfalvay Á. András - archív

A DAC vasárnap 5:3 arányban győzte le a már bajnok Slovan Bratislavát a Niké-liga rájátszásának 7. fordulójában.

Slovan-helyzettel indult a mérkőzés: Popovićnak kellett hárítania Weiss lövését, majd a kipattanót Barseghyan a kapufára küldte. A hazai csapat fokozatosan átvette a kezdeményezést, és nem kellett sokat várni az első lehetőségeire sem. A 9. percben Trusa hibázott nagy helyzetben, pár pillanattal később viszont gyönyörű gólt lőtt. Andzouana beadását Koné mellel tette le Trusának, aki a felső lécet érintve a kapuba bombázott. Még tíz perc sem telt el, a DAC pedig már két góllal vezetett – Vitális szabadrúgásból vette be Trnovský kapuját. A Slovan képtelen volt magához térni a kezdeti sokkból, aminek az lett a vége, hogy a hazaiak újabb gólt szereztek. A 27. percben Herc fejjel továbbított Trusához, aki bejátszotta magát a vendégek tizenhatosába, majd a rövid felsőbe varrta a labdát. A pozsonyiaknak momentumaik sem voltak, a sárga-kékek viszont jól láthatóan élvezték a játékot. Röviddel a szünet előtt Vitális próbálkozhatott ismét szabadrúgásból, de ezúttal nem találta el a kaput.

A Slovan szempontjából sokkoló volt az eredmény, a DAC-gála pedig a második játékrész elején is folytatódott. Brunetti beadását követően Trusa továbbította a vendégkapuba a labdát, ezzel mesterhármast szerezve. 4:0 volt az állás, még a legpesszimistább dunaszerdahelyi szurkolók is azt hihették, hogy eldőlt a mérkőzés, de az igazi thriller csak ezután következett. Negyed órával a mérkőzés vége előtt Xisco Muñoz, a DAC vezetőedzője lecserélte a három gólt jegyző Trusát, akinek állva tapsolt a közönség, valamint azt a luxust is megengedhette, hogy lehozza a kapuból Popovićot. A szerb portás magabiztos pont volt a háló előtt, de korábban Streleccel ütközött, amiért ápolásra szorult, vélhetően ez állt a csere hátterében. A brazil Leandro Filipe érkezett a helyére, innentől kezdve viszont megváltozott a játék képe. A 78. percben Strelec gyönyörű góljával szépített a Slovan, három perccel később pedig büntetőt rúghatott, amit Barseghyan magabiztosan értékesített is. A biztosnak tűnő DAC-előny fokozatosan kezdett szertefoszlani, a 85. percben már csak egy góllal vezetettek a dunaszerdahelyiek – Tolić volt eredményes. Az egyenlítés viszont már nem jött össze a vendégek részéről, sőt, a 89. percben egy védelmi hiba után Dolček tálalt Redzic elé, aki nem hibázott Trnovskýval szemben.

A DAC 5:3-ra győzte le a Slovant, ezzel életben tartotta esélyeit a dobogóra.

A mérkőzés:

A vasárnapi eredmény:

Felsőház:

FC DAC 1904 – ŠK Slovan Bratislava 5:3 (3:0)

Gólszerzők: 10., 27., 56. Trusa, 19. Vitális, 89. Redzic – 78. Strelec, 83. Barseghjan (11-esből), 84. Tolić