Sharani szerezte a DAC ezredik találatát az élvonalban

A Pohronie ellen szerzett harmadik gól múlt péntekről volt a DAC jubileumi 1000. élvonalbeli találata.

Fotó: dac1904.sk

A Pohronie elleni múlt pénteki 3:0-s sikerrel megszerezte első idegenbeli győzelmét a szezonban a DAC. A találkozót véglegesen lezáró, a 81. percben esett Sharani-találat pedig jubileumi volt a klub számára, hiszen a DAC élvonalbeli történelmének az 1000. gólját lőtte a ghánai csatár.

Az elsőt az 1985/86-os újoncszezon 3. fordulójában szerezték, amikor is a Žilina elleni hazai összecsapás 86. percében Majoros György volt eredményes büntetőből. A sárga-kékek színeiben eddig 174 játékos lőtt gólt az élvonalban. A legtöbbet Pavol Diňa érte el (49), míg a jelenlegi játékoskeretből Kalmár Zsolt a legeredményesebb, aki 35 góljával a klub történelmi táblázatának a 4. helyén áll.

A DAC jubileumi góljai az első ligában:

1. gól: 1985.9.7., DAC-Žilina 1:0, Majoros György, 86. perc (a DAC 3. mérkőzése az 1. ligában)
100. gól: 1988.4.17., DAC-Prešov 3:1, Tibor Mičinec, 22. perc (80. mérkőzés)
200. gól: 1990.12.2, DAC-Olomouc 2:1, Simon Gyula, 46. perc (164. mérkőzés)
300. gól: 1993.3.14., DAC-Olomouc 1:0, Simon Gyula, 90. perc (229. mérkőzés)
400. gól: 1995.5.3., Inter-DAC 2:1, Zsákovics Tibor, 16. perc (297. mérkőzés)
500. gól: 1998.4.4., DAC-Prievidza 1:0, Kianek Zsolt, 26. perc (387. mérkőzés)
600. gól: 2010.9.11., Zlaté Moravce-DAC 1:1, Harsányi Zoltán, 83. perc (500. mérkőzés)
700. gól: 2015.7.18., DAC-Senica 2:0, Szarka Ákos, 10. perc (625. mérkőzés)
800. gól: 2018.2.18., Senica-DAC 0:2, Kalmár Zsolt, 66. perc (707. mérkőzés)
900. gól: 2019.9.1., DAC-Slovan 5:2, Eric Ramirez, 75. perc (758. mérkőzés)
1000. gól: 2021.8.27., Pohronie-DAC 0:3, Zuberu Sharani, 81. perc (816. mérkőzés)

Ahogy az áttekintésből is látszik, a két jubileumi találat közötti várakozási idő a 800. és a 900 gól között volt (51 mérkőzés) a legrövidebb, de a 900-tól 1000-ig tartó intervallum teljesítéséig is csak 58 találkozóra volt szükség.