Serena Williamst választotta az évtized legjobb női sportolójának az AP

2019. december 29. - 13:53 | Sport

Serena Williamst választotta az elmúlt évtized legjobb női sportolójának az AP amerikai hírügynökség.

Fotó: TASR/AP

A 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes teniszező mögött Simone Biles négyszeres olimpiai bajnok tornász lett a második, Katie Ledecky ötszörös olimpiai aranyérmes úszó pedig a harmadik. A negyedik és az ötödik helyen két alpesi síző, Lindsey Vonn és Mikaela Shiffrin végzett.

Serena Williams az elmúlt évtizedben egyesben 12, párosban 4 Grand Slam-tornát nyert meg, és két olimpiai aranyérmet szerzett, egyet-egyet egyesben és párosban.

"Előfordulhat, hogy a történelemkönyvek írásakor Serena Williamst minden idők legkiválóbb sportolójának nevezik majd. Függetlenül a nehézségektől és az esélyektől, mindig hisz önmagában" - mondta Stacey Allaster, a WTA korábbi ügyvezetője, az Egyesült Államok Teniszszövetségének jelenlegi elnöke.

Az évtized legjobb férfi sportolóját vasárnap jelenti be az AP.