Öt tipp a sikeres webshopból történő vásárláshoz

Hirdetés

2017. május 02. - 13:10

camera

1

Öt tipp a sikeres webshopból történő vásárláshoz

ruha-webshop 

Megosztás

Ami korábban ritkaság volt, ma már az életünkben a napi rutin része: bekapcsoljuk a laptopot, vagy előkapjuk a telefont, és pár kattintással összeválogatjuk, mit szeretnénk a közeljövőben viselni. A netes rendelés rendkívül előnyös volta miatt - gyors, könnyű, rengeteg időt és sok esetben pénzt takaríthatunk meg vele - előretört az utóbbi években. Nem véletlen, hogy egyre több divatház és label teszi elérhetővé kínálatát a világhálón.  Mire érdemes figyelni, hogy csak a pozitív oldalát tapasztaljuk meg a webshopos rendelésnek? Ha még nem mertünk online vásárolni, vagy bosszankodással végződött a vétel, akkor tartsunk be - legalább - öt alapvető jótanácsot.

A lényeg a méret

A stílus, a fazon, a szín rendszerint nem marad titokban a képernyőt nézve. Amin "bukhatjuk" a vételt, az a méret.

Először is érdemes pontosan tudni a saját jellemzőinket, és időt, fáradságot és nem utolsó sorban pénzt takaríthatunk meg, ha lemérjük magunkat, nem pedig az emlékezetünkre hagyatkozunk. Ez egy mérőszalag segítségével mindössze pár percet vesz igénybe. A derekunkat mérjük a legkeskenyebb részen, a mellet a legerősebb pontján, és vízszintesen vezessük körbe a szalagot.

Ha nem vagyunk biztosak a dolog mikéntjében, a legtöbb weboldalon pontos tanácsokat adnak erre vonatkozóan.

Gondolkozzunk reálisan

Ne húzzuk be a hasunkat, ne próbáljunk meg kisebbre összemenni méretvétel közben, hiszen akkor feszengeni fogunk a ruhában. Ugyanígy kár az eggyel kisebb méretre kattintani rendelés közben "addig lefogyok" fogadkozás mellett.

Ha szűk ruhát veszünk, gondunk lesz később a szabad mozgással. Mi történik, ha például leesik a slusszkulcsunk, és le kell guggolnunk egy egy-két mérettel kisebb nadrágban, szoknyában?

Felső esetén gondoljunk arra is, fogjuk-e push up melltartóval viselni, mert az bizony plusz jópár centit jelent mellméretben.

Ellenőrizzük a márka mérettáblázatát

Érdemes odakattintani ehhez a táblázathoz – a komolyabb ruházati online áruházak szolgálnak ilyen információval -, és ellenőrizni, hogy a centiben mért adatokat milyen mérethez kapcsolja az adott cég. Van, ahol például kicsit nagyobbra szabják az XS, S méret felső határát, hogy fokozzák a vevők komfortérzetét. Egyes divatblogok szerint pedig az ázsiai márkák kisebb ruhákat kínálnak.

Ha bizonytalanok vagyunk, első alkalommal csak pár dolgot rendeljünk.

Miből készült az adott ruha?

Érdemes átböngészni az adott termék összetételét. Ha drágább darabra bukkanunk, valószínűleg igényesebb, természetesebb anyagból készült, ami azt jelenti, hogy tovább fog tartani és kellemesebb lesz viselni.

A ruhák persze nem 100% poliészter vagy 100% gyapjú összetételűek általában, de azt meg tudjuk nézni, mi a fő összetevő.

A mesterséges anyagú ruhadarabok nyáron sok gondot okozhatnak, blúzt, topot például ne válasszunk döntően műanyagból – hacsak nem kivágott hónalj részen -, mert garantáltan nem fogjuk sokat viselni.

Ha kérdésünk van, tegyük fel!

A webshopok rendszerint rendelkeznek telefonos vagy cseten elérhető ügyfélszolgálattal. Ha nem, vagy ha elégtelen ez a szolgáltatás, az máris egy figyelmeztető jel.

Akár magával a vásárlással, akár a visszaküldéssel van gondunk, vagy bármi tisztázatlan, nyugodtan tegyük fel a kérdéseinket. A szolgáltatónak az a feladata, hogy a legkönnyebbé és leginkább felhasználóbaráttá tegye a rendelésünket.

Forrás: www.otto.hu

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program