Mit tanácsol a kezdőknek Rasztgyörgy Anikó személyi edző?

Edzésre és életmódváltásra fel!

Semmi probléma, ha még kezdő vagy! Sőt! Mindenképp dicséretes az elhatározás, hogy neki állsz edzeni. Bizonyára már ez sem volt könnyű, mivel nem egy mumust már leküzdöttél a fejedben. Tudod nemcsak Te vagy ezzel így, mert sokan gondolják, hogy az edzőterembe csak azok járnak, akik jól néznek ki, akik nem ügyetlenkednek. Tévedsz, mikor azt gondolod, hogy nem mindegy, hogy milyen ruhát veszel fel. Ezen kívül még ott vannak a "nincs időm", "nem érek rá", "nincs rá energiám" kifogások is. Látod ?! Te ezeket már legyőzted és igaz, hogy kezdőként, de elindulsz a fejlődés és a haladás útján!

Ha edzőterembe mész, akkor válassz egy olyan helyet, amely hozzád közel esik, vagy már ismered. Ez az első lépés. Az edzéshez mindig olyan ruhát vegyél fel, amelyben egyrészt jól érzed magad, másrészt látod, hogyan mozognak az egyes testrészeid. Mindig vigyél magaddal egy kisebb törülközőt, valamint egy üveg szénsavmentes vagy sima csapvizet, hiszen a folyadékpótlás nagyon fontos. Amennyiben eddig még nem jártál edzőteremben, akkor kérj meg valaki olyat, aki ismeri az egyes gépek használatát. Ami ennél még jobb, ha egy személyi edzőt kérsz meg, mivel ő nemcsak a gépek használatában lesz segítségedre, hanem segít elsajátítani a gyakorlatok helyes végrehajtását. 

Kiemelkedően fontos, hogy a gyakorlatok tartása és kivitelezése helyes legyen. Ha súlyzós edzést választasz, akkor a számodra megfelelő kisebb súlyúakat használj. A nehezeket most még kerüld, mivel ha ezekkel kezdesz el edzeni, akkor kizárt, hogy helyesen tudod majd tartani az egész testedet, a hátadat. Gyakori hiba a súlyzóválasztásnál, hogy olyanokat választanak, amelyeket egyáltalán nem passzolnak az edzettségi fokukhoz.

Nemcsak a testtartásra kell ügyelned, hanem a légzésedre is. Ezt úgy tudod helyesen kivitelezni, hogy mikor neki indulsz a gyakorlatnak, akkor beszívod a levegőt. Ha engeded ki a gyakorlatot, akkor pedig kifújod. Fontos, hogy nem szabad visszatartanod a levegővételt torna közben. Az egész edzés során, lazán, kiegyensúlyozottan lélegezz, főként a súlyzós edzéseknél.

Példa: Sima hasprés végzésekor, akkor kezded a gyakorlatot, amikor felfelé jössz, így akkor szívod be a levegőt. Mikor engeded le magad, akkor fogod kifújni.

Próbáld megtalálni a számodra legmegfelelőbb edzésmódszert. Mivel még nem vagy eléggé edzett, ezért alapból nagyon magas lesz a pulzusod. Ezt a fokozatos futás segítségével tudod javítani, illetve így tudod fejleszteni a kondíciódat.

Példa: Először csak sétálj lassabb tempóban, majd végezz futást lassú és közepes tempóban, amelyeket váltogatsz.

A legelején még kerüld a csoportos edzéseket, mivel ott nehéz és szinte kivitelezhetetlen, hogy mindenki számára megfelelő nehézségű órát tartsanak.

Példa: Válaszd az AniFitt tornagyakorlataimat, amelyek között mazsolázva biztosan megtalálod a számodra megfelelőt. Ezek a weboldalamon érhetők el. Én mindennap ott fogok veled tornázni! Először a kezdők részére ajánlottakkal kezdj, lábsúlyzó, súlyzó nélkül. Ha majd könnyűnek érzed a gyakorlatsort, akkor egészítsed ki kisebb súlyzókkal, amelyek súlyát majd fokozatosan növelheted.

Akkor lesz igazán hatásos akár az otthoni vagy edzőtermi edzésed, ha kínzó izomlázad lesz a tornák után. Az eredményességhez még fontos, hogy változatos, sokszínű gyakorlatsorozatot végezz. Soha ne azokat végezd, amelyek tetszenek vagy szereted. Ehhez a rendszeresség és az egészséges, kiegyensúlyozott és mértékletes táplálkozás is szükséges.

Ha ezekre odafigyelsz, valamint heti háromszor legalább 45 – 50 percet rászánsz, akkor a munkád meghozza gyümölcsét.

Megjegyzés: Mindig azok az igazán hatásos és eredményes gyakorlatok, amelyeket eléggé nehéznek érzel, és kifejezetten nem szereted őket.


Gyerünk! Edzésre és életmódváltásra fel!


 

(Forrás: www.anifitt.eu)