A komáromi pedagógusok szerint az online oktatás csupán pótcselekvés

2021. január 29. - 13:15 | Régió

A iskolák továbbra sem nyithatják meg kapuikat. A járvány következtében hónapok óta zárva tartanak, online oktatás folyik. A tanításnak ez a formája megterhelő tanárnak, diáknak, szülőnek egyaránt. Társul hozzá egyfajta klausztrofóbikus érzés, amely rányomja bélyegét a mindennapokra. Komáromi iskolák igazgatóit és tanárait kérdeztük a helyzetről.

A komáromi pedagógusok szerint az online oktatás csupán pótcselekvés
(Illusztráció: Paraméter)

Az oktatásügyi miniszter nyilatkozata szerint az iskolák a jövő héten is zárva maradnak. Az sem biztos, hogy február 8-án kinyithatnak az óvodák és az általános iskolák alsó tagozatai. A középiskolák viszont határozatlan időre továbbra is online oktatnak.

Komárom legnagyobb középiskolájában, az Ipari Szakközépiskolában 505 diák tanul online. Vetter János, az intézmény igazgatójának véleménye szerint a gyakorlati oktatás terén vannak a legnagyobb gondok.

„Nem az igazi ez a távoktatás, erre mindenki rájött, aki ebben kénytelen volt részt venni, ez egy pótcselekvés. Arra ugyanis nincs lehetőség, hogy a távoktatásban egy marógép vagy egy esztergagép kezelését megtanítsuk diákjainknak“ – mondta a Paraméternek az igazgató.

Andruskó Imre, a komáromi Selye János Gimnázium igazgatója a régóta tartó távoktatás érzelmi oldalát emelte ki:

„Érzem a kollégák és a diákok részéről a fásultságot, egyre idegesebb a társadalom, hiszen a gyerekek el vannak zárva egymástól. Az iskolákban IQ-t és EQ-t is fejlesztünk. Viszont az EQ, az érzelmi intelligencia fejlesztése ilyen körülmények között nagyon nehézkes“ – véli Andruskó.

Szüllő Lívia, a Selye János Gimnázium tanára első kézből tapasztalja a nehézségeket:

„A személyes kapcsolatok hiánya is nagyban nehezíti a munkánkat, és a motiváció hiánya az, ami nagyon nehéz számunkra, hogy már nem tudjuk a diákjainkat hogyan motiválni.“

A helyzet továbbra is változatlan, egyelőre marad az online oktatás. Többször hallunk híreket arról, hogy a gyerekek visszatérhetnek az iskolapadba – legutóbb február 1-je volt a nagy nap –, viszont ez sem történik meg. A pedagógusok pedig kevés információt kapnak és bizonytalanságban dolgoznak.

(ha)

Címkék: távoktatás, Komárom