Kiderült, mikor tér vissza Serena Williams

2018. január 24. - 11:47 | Sport

A februári Fed Kupán tér vissza szülési szabadságáról Serena Williams, az amerikaiak 23-szoros Grand Slam-bajnok teniszsztárja.

Fotó: TASR/AP

A 36 éves korábbi világelső az észak-karolinai Asheville-ben vív ismét tétmérkőzést a hollandok elleni csatában, amelyre február 10-11-én kerül sor. Az amerikaiak címvédőként várják a párharcot.

A világranglista 22. helyére visszacsúszott sztár tavaly már várandós volt, amikor megnyerte az Australian Opent, azóta szüneteltette a karrierjét. Gyermeke szeptemberi születését követően december végén, az abu-dzabi tornán rendezett bemutató-mérkőzésen tért vissza a pályára, és 67 perc alatt, döntő rövidítésben kikapott a lett Jelena Ostapenkótól. Később úgy hírlett, hogy ott lesz a melbourne-i GS-tornán, de egy héttel a rajt előtt közölte, még nem érzi százszázalékos állapotban magát.

Kathy Rinaldi kapitány Serena mellett egyelőre nővérét, Venus Willamset, valamint Coco Vandeweghe-t hívta be a keretbe.