Képesek szoptatni a transznemű nők? Érdekes válasz született erre a kérdésre (FOTÓ)

  • Bulvár
camera

1

Képesek szoptatni a transznemű nők? Érdekes válasz született erre a kérdésre (FOTÓ)

-illusztráció- (Fotó: TASR) 

Megosztás

A közösségi oldalakon megjelent egy fotó, amely heves vitát váltott ki a felhasználók között. Egy transznemű nőt mutatott be, aki férfiként született, amint egy buszon tartott babát és szoptat - írja az Obkec.

Bár lehetetlennek tűnik, van mód arra, hogy még azok is szoptathassanak, akik nem nőnek születtek.

A Newman-Goldfarb néven ismert protokoll segítségével, amelyet eredetileg 2000-ben fejlesztettek ki örökbefogadó anyák számára, a testet szoptatásra kényszeríthetik, még akkor is, ha férfiról van szó. Úgy fejti ki hatását, hogy utánozza azokat a hormonális változásokat, amelyek a női testben a szülés után természetesen előfordulnak. Szükséges továbbá, hogy a páciens rendszeresen használjon mellszívót és fogamzásgátló hormonok kombinációját.

Azonban nem tudni, mit tartalmaz egy transznemű nő teje. Mivel ez az embercsoport az átállás részeként gyakran szed más vényköteles gyógyszereket, például a tesztoszteron-, ösztrogén- vagy progeszterontermelést csökkentő anyagokat, a kritikusok szerint a tej veszélyes lehet a kisbaba számára, és fogyasztás előtt tesztelni kéne.

Szinte lehetetlen olyan szakértőt találni, aki véleményt mondana ebben a kérdésben, mivel büntetésekkel fenyegetik meg őket. Néhány tudós azonban szívesen beszél a problémáról. A The Journal of Human Lactation egyik cikke szerint a hormonterápiában áteső transznemű nők számára áttörést jelenthet a nemek szempontjából az, hogy saját tejtermelésüknek köszönhetően tudjanak szoptatni.

Egy dologban azonban szinte mindenki egyetért, hogy a női anyatej egy csodálatos biológiai folyadék olyan anyagokkal és tulajdonságokkal, amelyeket egy mesterségesen létrehozott megfelelője képtelen utánozni. Ez annak köszönhető, hogy az anyától származó anyatej teljes módon alkalmazkodik a gyermek szükségleteihez. Sokkal több benne az antitest, antioxidáns, vitamin, tápanyag a "műtejhez" képest.

Obkec/para

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program