II. labdarúgóliga, 27. forduló: Komáromi győzelem Púchovban, somorjai siker a Pomléban

2022. május 1. - 15:01 | Sport

Pénteken a komáromiak, vasárnap a somorjaiak gyarapították gyűjteményüket három ponttal.

Őry Tibor illusztrációs felvétele

A komáromiak Púchovban győztek. A Radványi-legénység három pontot érő találatát a csereember, Pastorek szerezte a párharc hajrájában. Tegyük hozzá: a KFC a 65. perctől emberhátrányban futballozott, Szeteit ugyanis második sárgája után piros lappal büntette a játékvezető.

Vasárnap délelőtt nem termett babér a ligetfaluiaknak a Pomléban. A somorjaiak jól hajráztak, az utolsó negyedórában kétszer is betaláltak ellenfelük kapujába.

Tarolt, nyolcat vágott soros ellenfelének az éllovas Podbrezová, a győztesek mezében Marek Kuzma mesternégyest (!) produkált.

A 27. forduló eredményei:

MŠK Púchov–KFC Komárom 0:1 (0:0), g.: Pastorek (88.).

Železiarne Podbrezová–FK Dubnica nad Váhom 8:0 (3:0), g.: Kuzma (6., 26., 40. – 11-esből, 51.), Kováčik (71.), Issa (78.), Pavúk (82. – 11-esből, 87.).

FC Košice–Slavoj Trebišov 4:1 (3:0), g.: Pačinda (33.), Jakúbek (37.), Molvadgaard (45.), Liener (80.), ill. Rypák (67.).

FC Rohožník–Slovan Bratislava B 0:6 (0:2), g.: Nyikityin (13.), Čerepkai (44., 55.), Habodász (60.), Tóth (66.), Rosenberger (71.).

Dukla Banská Bystrica–Partizán Bardejov 3:1 (1:1), g.: Framko (25.), Jurčišin (65., 90.), ill. Brenkus (28.).

MŠK Námestovo–FK Humenné 0:2 (0:0), g.: Veličkovič (63.), Maťaš (72.).

MFK Skalica–MŠK Žilina B 4:0 (0:0), g.: Šebesta (56. – 11-esből, 80.), Voleský (60., 68.).

FC STK 1914 Somorja–FC Petržalka 2:0 (0:0), g.: Nagy (79. – 11-esből), Vrábel (84.).