Felkészülési mérkőzés: A DAC kiütéses győzelmet aratott a Somorja ellen

1

Fotó: dac1904.sk / Lelkes Ernő

Szerda délután a MOL Akadémián abszolválták a DAC a téli felkészülés utolsó előtti mérkőzését. A sárga-kékek ellenfele a második liga tabellájának a 13. helyén álló Somorja volt.

Xisco Muñoz vezetőedző már előre jelezte, hogy a megterhelés egyenlő arányú szétosztása miatt két eltérő tizenegy kap szerepet. Az elsőben az ifisták, Filip Raška és Matúš Kucman is pályára léptek, akárcsak a spanyol támadó, a próbajátékon levő Rúben Rochina. A szünet után a tizenkilenc éven alatti korosztályos csapat további két labdarúgója, a kapus Vasileios Kaltsas és a középső védő Jakub Zemko is megkapta a játékperceket.

A Goure, Csinger, Gavrić hármas továbbra is sérült, Čermák és Veselovský betegség miatt hiányzott, Dolček izomsérülés miatt nem volt bevethető, míg Ramadan az Ázsia-kupán szerepel Szíriával. A friss igazolás, Jürgens ma erőnléti edzést abszolvált, ezért kihagyta a mérkőzést. Hozzá hasonlóan Popović kapus is csak egyéni gyakorláson vett részt, így ezúttal a háló előtt Petráš és a már említett Kaltsas kapott lehetőséget.

Az első találatra a 23. percig kellett várni, amikor Vitális bő 25 méterről elvégzett szabadrúgása épp befért a jobb kapufa mellé – 1:0. Kevesebb, mint negyedóra múlva Herc gurított vissza Raškához, aki az ötösbe ívelt, a berobbanó Trusa pedig fejjel bevette Németh kapuját – 2:0.

Az 57. percben Owusu szedte el a labdát Zemkótól, az üresen maradt Urbanhoz passzolt, és a fiatal támadó az üres kapuba lőtt – 2:1. A 80. percben hasonló helyzetet láthattunk a másik oldalon is: Dimun támadott le jól, helyzetbe hozva Krivokapićot – 3:1. Három perccel később Redzic kellemetlen lövését Németh közvetlenül Barišić elé tenyerelte, a horvát pedig beállította a végeredményt – 4:1. A 86. percben Redzic harcolt ki büntetőt, melyet ő is végzett el, ám Németh bravúrosan kiütötte az amúgy erősen meglőtt labdát.

A tavaszi főpróbán, 2024. február 3-án, szombaton, 13:00 órától a cseh élvonalbeli Zlín együttesét fogadják a dunaszerdahelyiek. A mérkőzést a MOL Arénában rendezik, a belépés ingyenes, a szurkolók számára a C lelátó lesz megnyitva.

DAC 1904 – FC STK 1914 Somorja 4:1 (2:0)
MOL Akadémia, Dunaszerdahely, 2024. január 31., szerda, 13:00 ó, felhős, hűvös idő, +4°C
Góllövők: 23. Vitális 1:0, 37. Trusa 2:0, 57. Urban 2:1, 80. Krivokapić 3:1, 83. Barišić 4:1
Sárga lap:
Játékvezető: Malárik – Straka, Štofik, 180 néző
DAC, I. félidő: Petráš – Raška, Kaša, Brunetti, Andzouana (K) – Herc, Romero, Vitális – Rochina, Trusa, Kucman. II. félidő: Petráš (69. Kaltsas) – Gruszkowski, Zemko, Keresztes, Mendez – Redzic, Dimun, Káčer, Záhradník – Krivokapić, Barišić. Edző: Xisco Muňoz.
Somorja, I. félidő: A. Németh – Kachút, Marić-Bjekić, Szolgai, Rovis (K) – Demjanović, Angyal, Vidnánszki – Csóka, Olejník, Leginus. II. félidő: A. Németh – Pančík, Lami, Szolgai, Polniš – P. Horváth, Botló, Miroslav – Owusu, Urban, Oros. Edző: Vladimir Vassiljev.